ŠTRPCE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veleizdaja na delu

2 posters

Ići dole

Veleizdaja na delu Empty Veleizdaja na delu

Počalji  tajnik Pon Jun 15, 2009 2:13 pm

Prosto je neshvatljivo koliko smo postali malodušni. Pretvorili smo se u novac i jedina briga nam je kako da do njega dođemo.
Narod se ponaša kao da ne vidi kako se krčmi naša dedovina na Muržici u korist šiptara. A još je strašnije što ćutke posmatramo Stanka Jakovljevića, Radojicu Mrđinca, Aleksandra Janićevića, Marka Ljubića, Ranka Gerića, Petra Jovanovića i još nekoliko pojedinaca kako formiraju šiptarske institucije. Da razjasnimo. Nema više UNMIK ovih institucija. Postoje samo institucije tzv. republike Kosovo Hašima Tačija. Gore navedeni pojedinci rade za Vladu Kosova a ne za UNMIK. TO JE VELEIZDAJA državnih interesa Republike Srbije i interesa srba Sirinićke župe.
SO Štrpce je na svojim sednicama javno žigosala gore navedene ličnosti i upoznala srpske institucije sa aktivnostima ove grupe i na razorne posledice njihovog delovanja. Država, na žalost, do sada nije učinila ništa. ĆEKAMO NJENU REAKCIJU.
Ono što možemo mi a ne činimo je takođe porazno. Evo nekoliko predloga.
Ove ljude trebamo imenovati javno i nazvati ih pravim imenom - izdajnicima. Trebamo ih izolovati i pokazati im otvoren i neskriven prezir.
Trebamo im reći da su šljam srpskog naroda koji se za par stotina evra prodaju našim smrtnim neprijateljima. Trebamo im reći da nam ne trebaju pare koje dobijaju od Kosovske Vlade za razvoj opštine Štrpce a koji oni velikodušno nude. Trebamo im reći da umesto šajkače stave belo šiptarsko keče na glavi.... Trebamo im reći da sviju decu šalju u šiptarske škole, da se leče u šiptarskom domu zdravlja, da slavu zamene bajramom ...
Glavno je da ne ćutimo. ĆUTANJE JE ZNAK ODOBRAVANJA

tajnik

Broj poruka : 3
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Veleizdaja na delu Empty Re: Veleizdaja na delu

Počalji  Zmaj ognjeni vuk Čet Jun 18, 2009 9:24 pm

Zdravo tajniče,
u pravu si.Ali te ljude koji rade u kosovskoj opštini treba posmatrati samo kao zaposlene u nekom preduzeću.Naime,oni nemaju nikakav legitimitet jer ih niko od stanovnika Sirinićke župe nije izabrao,a to je jedini način da neko bude legitimni predstavnik u opštini.Oni su valjda dobili posao po principu "treba mi posao,sta mogu da radim kod vas".A sigurno je razlog i finansijska pozadina!

A što se tiče prodaje placeva na Šarplanini mislim da to možemo da posmatramo iz više uglova:naime,u slobodnim zemljama pravo nad privatnom svojinom je svetinja i vlasnik može sa njom raditi šta hoće.Druga je stvar što mi živimo u specifičnoj situaciji,pa se prodaja tih placeva može iskoristiti za menjanje strukture stanovništva u Štrpcu.Danas grade kuće,sutra će škole,džamije....Da se razumemo ja sam apsolutno protiv prodaje!!!
E nažalost u pravu si da drzava ne preduzima nista,ja prosto ne znam sta rade policajci,koordinacioni centar.A najjednostavnije resenje bi bilo zabrana izdavanja ličnih dokumenata (pasoš,lična karta) to bi u velikoj meri sprečilo prodaju,ali pošto smo mi "demokratsko društvo" nije ni to moguće.Jedino da opština na lokalnom nivou preduzme nešto.....


pozz
Zmaj ognjeni vuk
Zmaj ognjeni vuk
Admin

Broj poruka : 33
Datum upisa : 30.08.2008

http://www.strpce.net

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu